Boginja koja teče
O Neretvi i Raft Boys-u
Kanjon Neretve
Svojim 225 km dugim tokom rijeka Neretva predstavlja simbol Hercegovine i „žilu kucavicu“ ove regije. Prepoznatljiva po smaragdno zelenoj boji vremenom je dobila nadimak „Boginja koja teče“. Pored veličanstvenog izgleda, nadimak je zadužila i zbog činjenice da vijekovima omogućava život na prostoru koje gravitira njenom koritu.
U gornjem toku rijeke Neretve tragovi života ljudi sežu do najranijih razdoblja ljudske zajednice na ovim prostorima.
Priroda budi ono najbolje u tebi
Kroz kanjon rijeke Neretve, a na potezu od Glavatičeva do sela Džajići, kuda teče svoje najljepše kilometre, prolazi ruta raftinga na Neretvi. Rafting kao rekreacioni sport, idealan za aktivan odmor, na Neretvu dolazi krajem prošlog stoljeća. Naime, grupa entuzijasta, oslanjajući se na tradiciju spuštanja rijekom lokalnog stanovništva improvizovanim plovilima, te inspirišući se rastom popularnosti raftinga u svijetu, odlučila je da započne i popularizuje ovaj sport na Neretvi. Među pionirima ovog poduhvata stasao je Neretva Raftboys, na čijim čamcima Boginjom koja teče plove rafteri i zaljubljenici u netaknutu prirodu i dan danas.
Neretva Raftboys raftng je agencija koja nudi nezaboravan, adrenalinski, ali opet za oko lijep doživljaj spuštanja rijekom Neretvom. Agencija posjeduje čamce za 6, 8 i 10 osoba, uz neophodnu atestiranu rafting opremu (vesla, sigurnosne kacige i prsluke, neoprenska odijela i obuću). Čamce i goste spuštaju skiperi licenirani od strane International Rafting Federation (IRF).